بازار بازیافت فلزات گرانبها در 2025 به 11.8 میلیارد می رسد

افزایش روز افزون پسماندها ، ثروت میلیاردی که دور ریخته میشود، آینده این زباله های بازیافتی چگونه است.

 بازار بازیافت فلزات گرانبها در 2025 به 11.8 میلیارد می رسد

گزارش تحقیقات بازار توسط یک شرکت تحقیقاتی و مشاوره ای مستقر در ایالات متحده ، اندازه بازار فلزات گرانبها بازیافت شده از زباله های الکترونیکی با نرخ رشد 4.6% سالانه به 9.4 میلیارد دلار در سال 2020 افزایش یافت. پیش بینی می شود تا سال 2025 این رقم به 11.8 میلیارد دلار برسد.بازیافت از زباله های الکترونیکی به دلیل افزایش سرمایه گذاری در فلزات گرانبها در کشورهای نوظهور در منطقه آسیا و اقیانوسیه ، افزایش تقاضا در صنایع و نیاز به دفع پسماندهای الکترونیکی، باعث افزایش روز افزون تولید فلزاتی بازیافتی خواهد شد.

بیشترین بازیافت از مس

بر اساس نوع فلز ، پیش بینی می شود که مس از سال 2020 تا 2025 بیشترین افزایش را داشته باشد. مس در ساخت و ساز ، تولید و انتقال نیرو ، تولید محصولات الکترونیکی ، تولید ماشین آلات صنعتی و وسایل نقلیه حمل و نقل ، و همچنین سیم کشی و لوله کشی ، لوازم الکتریکی مورد استفاده در خانه ها و مشاغل ، سیستم های گرمایشی و سرمایشی و ارتباطات استفاده می شود و برای تجهیزات ضروری است ، انتظار می رود مصرف این فلز افزایش زیادی پیدا کند.
این سنگ های میلیاردی را به خاطر بسپارید.


بیشترین بازیابی فلزات از لوازم خانگی

با کاهش منابع فلزات انتظار می رود که بازیافت از لوازم خانگی در اولویت اول باشد در همین ارتباط ماشین آلات الکتریکی که برای کارهای خانه مثل : پخت و پز ، نظافت ، نگهداری مواد غذایی و غیره استفاده می شود قرار دارند و گفته می شود که افزایش تقاضا برای لوازم خانگی به دلیل رشد جمعیت ، شهرنشینی و افزایش درآمد باعث تولید چشمگیر این محصولات شود و به تبع آن نیاز به بازیافت نیاز افزایش میابد.

بالاترین میزان بازیافت فلز در آسیا

براساس جغرافیای مناطق ، پیش بینی می شود مجموعه های بازیافتی در منطقه آسیا و اقیانوسیه بیشترین افزایش را داشته باشند ، چین ، ژاپن ، کره جنوبی ، هند ، تایوان و مالزی از این افزایش حمایت می کنند در بسیاری از این منطقه ، نیروی کار و مواد اولیه با قیمت پایین در دسترس است ، در نتیجه تولید بسیاری از وسایل برقی و اتومبیل منجر به افزایش بازیافت فلزات گرانبها در منطقه می شود.


اسامی برخی از شرکت های بزرگ که درگیر بازیابی فلزات گرانبها از وسایل برقی هستند به شرح زیر است: EnviroLeach Technologies Inc. (کانادا) ، Johnson Matthey Plc (انگلستان) ، Boliden AB (سوئد) ، Materion (ایالات متحده) ، Umicore NV (بلژیک) ، ، TES-AMM Pte. Ltd. (سنگاپور) ، Heraeus Holding GmbH (آلمان) ، Inc (ژاپن) ،

برای ثبت دیدگاه باید وارد حساب کاربری خود شوید
  • شهرام 2021-05-06 17:45:31
  • عالی بود ممنون
  •     1           0